Chór Pasja

„Chór powstał w lutym 2015 roku z pomysłu naszego ówczesnego ks. wikariusza Wojciecha Niemca. Zwrócił się on z prośbą do pani Katarzyny Moździerz, aby stworzyć grupę, która zaśpiewałaby Mękę Pańską na 4 głosy. Z całej naszej parafii wybrano 22 osoby – 6 sopranów, 6 altów, 5 tenorów i 5 basów. Z tą grupą rozpoczęliśmy próby.
Nasze spotkania odbywały się co tydzień. Początkowo zapoznawaliśmy się ze sobą i próbowaliśmy rozczytywać partyturę. Szło nam coraz lepiej i szybko zgraliśmy się ze sobą. Po kilku tygodniach ćwiczeń udało nam się z powodzeniem wystąpić podczas Misterium Męki Pańskiej w Wielki Piątek.
Po pierwszym występie chóru w naszym kościele, wspólnie podjęliśmy decyzję, że będziemy śpiewać dalej – już jako chór parafialny. Skład chóru poszerzył się o nowych członków. W obecnej chwili nasz chór tworzą uczniowie gimnazjum, szkół średnich, studenci oraz osoby dorosłe pracujące zawodowo. Śpiew w naszym chórze sprawia nam wszystkim wiele radości. Cieszymy się, że możemy chwalić swoimi głosami Pana Boga.”
Na podstawie wpisu grupy „Pasja” z  Facebooka