Historia

Uczniowski Klub Sportowy „Wiertmet” w Libuszy został założony 2 kwietnia 2006 roku. Powstał z inicjatywy rodziców dzieci uprawiających piłkę ręczną w sekcji UKS „Truchcik” Libusza oraz  nauczycieli wychowania fizycznego Ryszarda Burdy i Wojciecha Bajorka. Duży wpływ na powstanie Stowarzyszenia miała osoba Posła Jana Knapika. Dzięki jego zaangażowaniu i pomocy udało się pozyskać Sponsora dla Klubu – Firmę „Wiertmet” z Libuszy. Prezesem firmy i osobą mocno zaangażowaną w działalność sportową Klubu jest Pan Roman Stygar.

   

Roman Stygar – Prezes Firmy „Wiertmet”  - sponsor Klubu

Klub od początku powstania do chwili obecnej prowadzi szkolenie w sekcji piłki ręcznej chłopców.

 

SEKCJA PIŁKI RĘCZNEJ

Pierwsi wychowankowie „Wiertmetu” (chłopcy r-k 1993 i młodsi) szkolenie sportowe

rozpoczęli w sekcji piłki ręcznej UKS „Truchcik” Libusza. Barwy „Truchcika” reprezentowali do 2006 roku.

 

Sezon 2004/2005

 

Pierwszym osiągnięciem chłopców było wywalczenie brązowego medalu w Regionalnej Lidze Mini Piłki Ręcznej o Puchar Prezesa UKS „Truchcik” (sezon 2004/05). W imprezie uczestniczyło 8 drużyn z terenu powiatu gorlickiego.

Stoją od lewej: K.Kapanowski, P.Chmiel, A.Galiszewski,D.Czapka, K.Bania, W.Bochenek, A. Bochenek, M.Pikusa wdolnym rzędzie: M.Białoń, K.Bogdan,Sz.Magiera, D.Dąbek –wszyscy uczestniczyli w rozgrywkach RegionalnejLigi (chłopcy rocznik 1993)

   W dniu 29 kwietnia 2005 drużyna występująca w składzie: Kamil Kapanowski, Piotr Chmiel, Adam Galiszewski, Damian Czapka, Kamil Bania, Wojciech Bochenek, Arkadiusz Bochenek, Maksymilian Pikusa, Maciej Białoń, Krzysztof Bogdan, Piotr Belczyk, Szczepan Magiera, Dominik Dąbek zwyciężyła w Rejonowym Turnieju Piłki Ręcznej chłopców klas IV – V SP. Turniej odbył się w Nowym Sączu.Ważnym wydarzeniem był rozegrany w dniu 18 czerwca 2005 międzypowiatowy Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Jana Knapika – posła na sejm RP. Drużyna z Libuszy, odniosła sukces zdobywając I miejsce. Fundatorem nagród był Pan Jan Knapik. Zespól chłopców rocznik 1993 wystąpił w tym samym składzie, jak w Turnieju w Nowym Sączu.  

Sezon 2005/2006

Osiągnięcia sekcji piłki ręcznej:

 

ü III miejsceMałopolska Liga Piłki Ręcznej, kat. młodzik młodszy (r-k 1993/94). Chłopcy pracowali na sukces cały sezon rywalizując z 11 drużynami z województwa małopolskiego. Ostatecznie tylko dwie drużyny krakowskie okazały się lepsze, MKS „Krakus” Kraków i SKS „Kusy” Kraków.

 

 

Górny rząd od lewej: K.Bania, A.Bochenek, P.Belczyk, W.Bochenek, Sz.Magiera,Środkowy rząd: W.Bajorek – trener, K.Kapanowski, D.Czapka, P.Chmiel, K.Bogdan, M.Zawadowicz ,Dolny rząd: M.Białoń, M.Pikusa

ü III miejsceFinał Wojewódzki Szkolnego Związku Sportowego w Mini Piłce Ręcznej chłopców Szkół Podstawowych – Libusza, 16 maja 2006r.

Drużyna awansując do finału musiała uprzednio zdobyć: Mistrzostwo Gminy Biecz, Mistrzostwo Powiatu Gorlickiego, Mistrzostwo Rejonu Limanowskiego.

Zespół wystąpił w składzie: Maksymilian Pikusa, Kamil Bania, Adam Galiszewski, Piotr Chmiel, Maciej Białoń, Kamil Kapanowski, Damian Czapka, Krzysztof Bogdan, Wojciech Bochenek, Radosław Fik, Dawid Majewski, Arkadiusz Bochenek, Piotr Belczyk, Szczepan Magiera.

 

 

 

 

      Sezon 2006/2007

 

ü  II miejsceWojewódzki Turniej Piłki Ręcznej chłopców (r-k1993 i młodsi) o Puchar Prezesa ZPUH „Wiertmet”Libusza 22 maja 2007r. W turnieju uczestniczyły zespoły: UKS „Wiertmet” Libusza, AZS MKS „Beskid” Nowy Sącz, UKS „Sokół” Tuchów, UKS „Maraton” Sękowa, ULKS Lipinki, UKS Porąbka Uszewska, UKS „Junior” Ciężkowice. Zespół UKS „Wiertmet” wystąpił w składzie: Maksymilian Pikusa, Adam Galiszewski, Piotr Chmiel, Maciej Białoń, Kamil Kapanowski, Damian Czapka, Krzysztof Bogdan, Wojciech Bochenek, Arkadiusz Bochenek, Krystian Czapka.

Górny rząd od lewej: Roman Stygar – Prezes ZPUH „Wiertmet”, Aleksander Kalisz – Dyrektor ZSP w Libuszy, Mirosław Wędrychowicz – Starosta Gorlicki, Bohdan Białoń, Wiesław Fudała – członek zarządu ZPUH „Wiertmet”, Wojciech Bajorek – trener UKS „Wiertmet”, Jolanta Pikusa – Prezes UKS „Wiertmet”,Środkowy rząd: Piotr Chmiel, Maksymilian Pikusa, Kamil Kapanowski,Dolny rząd: Wojciech Bochenek, Krystian Czapka, Maciej Białoń, Damian Czapka, Krzysztof Bogdan, Adam Galiszewski, Arkadiusz Bochenek

 

ü VI miejsceMiędzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej chłopców(r-k 94/95) „Następcy Alfreda Kałuźińskiego”Kraków, czerwiec 2007r. Drużynę „Wiertmetu” w turnieju reprezentowali: Krystian Czapka, Jakub Cynk, Wojciech Bochenek, Karol Ludwin, Mateusz Ruwiński, Ireneusz Piróg, Sebastian Świerzowski, Szczepan Mleczak, Wojciech Zawadowicz.

Na zdjęciu część uczestniczących drużyn Turnieju„ Alfreda Kałuźińskiego”.

ü I miejsceMiędzypowiatowy Turniej Piłki Ręcznej chłopców SPPorąbka Uszewska, czerwiec 2007. Drużyna wystąpiła w składzie: Krystian Czapka, Ireneusz Piróg, Jakub Cynk, Wojciech Bochenek, Jacek Kloc, Sebastian Świerzowski, Mateusz Ruwiński, Karol Ludwin (chłopcy r-k 1995

ü II miejsce Międzypowiatowy Turniej Piłki Ręcznej chłopców klas IV SP i młodszychPorąbka Uszewska, czerwiec 2007. W zespole wystąpili: Paweł Czech, Marcin Szarłowicz, Szymon Tarka, Szymon Lewek, Jacek Kloc, Szczepan Mleczak (chłopcy r-k 1996/97)

Stoją od lewej: Jacek Kloc, Paweł Czech, Jakub Cynk, Irek Piróg, Mateusz Ruwiński, Sebastian Świerzowski,Środkowy rząd: Szymon Lewek, Marcin Szarłowicz, Krystian Czapka, Wojciech Bochenek, Karol Ludwin,Na samym przodzie: Szczepan Mleczak, Szymon Tarka.

ü II miejsceII Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny UKS – ów, Skrzyszów, 3 czerwca 2007. Drużynę reprezentowali: Jakub Cynk, Sebastian Świerzowski, Ireneusz Piróg, Krystian Czapka, Mateusz Ruwiński, Wojciech Bochenek, Łukasz Piecuch, Karol Ludwin (chłopcy r-k 1995)

Górny rząd od lewej: Stanisław Majorek (Trener brązowej olimpijskiej drużyny z Montrealu 1976) , Jakub Cynk, Sebastian Świerzowski, Irek Piróg, Krystian Czapka,Dolny rząd: Ruwiński Mateusz, Wojciech Bochenek, Karol Ludwin, Łukasz Piecuch

Sezon 2007/2008

 

 

ü I miejsceI Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej chłopców SP – Lipinki, 7 grudnia 2007. W drużynie wystąpili: Jakub Cynk, Krystian Czapka, Mateusz Ruwiński, Ireneusz Piróg, Karol Ludwin, Jacek Kloc, Michał Dziki, Sebastian Świerzowski, Szymon Lewek, Patryk Tumidajewicz (chłopcy r-k 95/96)

 

ü II miejsceI Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej chłopców klas gimnazjalnych – Lipinki, 7 grudnia 2007. UKS „Wiertmet” reprezentowali: Arkadiusz Bochenek, Wojciech Bochenek, Maksymilian Pikusa, Adam Galiszewski, Damian Czapka, Maciej Białoń, Kamil Bania, Radosław Fik, Bartosz Krzyżanowski, Krzysztof Bogdan, Piotr Chmiel, Szczepan Magiera. (chłopcy r-k 93/94)

 

ü I miejsce – I Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej dziewcząt klas gimnazjalnychLipinki, 6 grudnia 2007. W zespole zagrały: Angelika Kosiba, Milena Mleczak, Marlena Mleczak, Dominika Grygowicz, Paulina Chrostowska, Agnieszka Kosiba, Aleksandra Markowicz, Wioletta Majewska, Anna Ludwin, Dominika Gorzkowicz, Ewelina Grzesiak, Agnieszka Śliwa. (dziewczęta r-k 93/94)

 

ü II miejsce I Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej dziewcząt SP – Lipinki, 6 grudnia 2007. W zespole dziewcząt wystąpiły: Aleksandra Mleczak, Klaudia Grzesiak, Martyna Rak, Natalia Karmonik, Patrycja Magiera, Iwona Korzeń, Wiola Jurusik, Angelika Skrobot, Anna Czech. (dziewczęta r-k 95)

Drużyny chłopców uczestniczące w Turnieju Mikołajkowym

ü I miejsceAmatorska Powiatowa Liga Piłki Ręcznej dziewcząt o Puchar Prezesa ZPUH „Wiertmet” – Libusza, marzec – maj 2008. W imprezie uczestniczyło 6 drużyn z terenu powiatu gorlickiego. Patronat honorowy nad imprezą sprawował Pan Roman Stygar – Prezes ZPUH „Wiertmet” w Libuszy, który ufundował nagrody. Liga rozgrywana była od marca do maja 2008. Klasyfikacja końcowa: I miejsce – UKS „Wiertmet” Libusza, II miejsce – UKS „Orły” Uście Gorlickie, III miejsce – Gimnazjum Lipinki, IV miejsce – UKS „Wiertmet” II Libusza, V miejsce – UKS „Maraton” Sękowa, VI miejsce – UKS Binarowa. Zwycięska drużyna wystąpiła w składzie: Angelika Kosiba, Milena Mleczak, Marlena Mleczak, Anna Maniak, Agnieszka Kosiba, Wioletta Majewska, Paulina Pabis, Marzena Rak, Justyna Juruś, Paulina Chrostowska, Klaudia Ludwin. (dziewczęta r-k 93/94)

Zwycięska drużyna rozgrywek Amatorskiej Powiatowej Ligi Piłki Ręcznej – UKS „Wiertmet” Libusza

ü I miejsceTurniej Piłki Ręcznej z okazji Dnia Dziecka o Puchar Wójta Gminy Skrzyszów – Skrzyszów, czerwiec 2008. „Wiertmet” reprezentowali: Maksymilian Pikusa, Damian Woźniak, Kamil Kapanowski, Adam Galiszewski, Krzysztof Bogdan, Maciej Białoń, Wojciech Bochenek, Arkadiusz Bochenek, Damian Czapka, Piotr Chmiel. (chłopcy r-k 93)

 

ü IV miejsce – Małopolska Liga Piłki Ręcznej, kat. młodzik młodszy. W całorocznych rozgrywkach uczestniczyło 12 drużyn z województwa małopolskiego. W zespole „Wiertmetu” wystąpili: Krystian Czapka, Mateusz Ruwiński, Szczepan Mleczak, Karol Ludwin, Jakub Cynk, Jacek Kloc, Sebastian Świerzowski, Ireneusz Piróg, Michał Dziki. (chłopcy r-k 95)

Krystian Czapka z ówczesnym trenerem Reprezentacji Polski Bogdanem Wentą

ü I miejsce – Małopolska Liga Piłki Ręcznej, kat. młodzik (II liga). Drużynę „Wiertmetu” reprezentowali: Arkadiusz Bochenek, Wojciech Bochenek, Adam Galiszewski, Krzysztof Bogdan, Maciej Białoń, Maksymilian Pikusa, Damian Woźniak, Piotr Chmiel, Kamil Kapanowski, Łukasz Matyja. (chłopcy r-k 93)

ü I miejsce - Finał Rejonowy Szkolnego Związku Sportowego w Mini Piłce Ręcznej chłopców Szkół Podstawowych – Libusza, 10 kwietnia 2008r.

Drużyna awansując do finału musiała uprzednio zdobyć: Mistrzostwo Gminy Biecz, Mistrzostwo Powiatu Gorlickiego. Zespół wystąpił w składzie: Krystian Czapka, Mateusz Ruwiński, Szczepan Mleczak, Karol Ludwin, Jakub Cynk, Jacek Kloc, Sebastian Świerzowski, Ireneusz Piróg, Dawid Róż, Michał Dziki. (chłopcy r-k 95)

 

Sezon 2008/2009

 

ü II miejsceWojewódzki Turniej Piłki Ręcznej Młodzików „Wiertmet Handball Cup” – Libusza, 8 listopada 2008. UKS „Wiertmet” reprezentowali: Krystian Czapka, Mateusz Ruwiński, Szczepan Mleczak, Karol Ludwin, Jakub Cynk, Jacek Kloc, Andrzej Adamczyk, Piotr Kość, Bartłomiej Grembla, Ireneusz Piróg. Patronat honorowy nad Turniejem objął Pan Roman Stygar – Prezes ZPUH „Wiertmet”. (chłopcy r-k 95)

Górny rząd od lewej: Wojciech Bajorek – trener, Bartek Grembla, Roman Stygar – Prezes Firmy „Wiertmet”, Mirosław Wędrychowicz – Starosta Gorlicki, Janusz Gubernat – Z-ca Burmistrza Biecza, Andrzej Adamczyk, Aleksander Kalisz – Dyrektor ZSP w Libuszy,Dolny rząd: Ireneusz Piróg, Szczepan Mleczak, Krystian Czapka, Jacek Kloc, Piotr Kość

ü II miejsceI Mistrzostwa Małopolski UKS – ów (IV edycja) , Skrzyszów, 26.10.2008. Drużyna wystąpiła w składzie: Krystian Czapka, Mateusz Ruwiński, Szczepan Mleczak, Karol Ludwin, Wojciech Bochenek, Łukasz Matyja, Jakub Cynk, Jacek Kloc, Sebastian Świerzowski, Piotr Kość, Ireneusz Piróg. (chłopcy r-k 95)

Drużyna UKS „Wiertmetu” z trenerem brązowej olimpijskiej drużyny z Montrealu (1976r.) – Panem Stanisławem Majorkiem

ü Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej „KEMPA 4 SPORT CUP” – Słowacja, Presov, styczeń 2009. Zespół „Wiertmetu” wystąpił w składzie: Krystian Czapka, Mateusz Ruwiński, Szczepan Mleczak, Karol Ludwin, Wojciech Bochenek, Andrzej Adamczyk, Jakub Cynk, Łukasz Matyja, Jacek Kloc, Ireneusz Piróg. (chłopcy r-k 95)

Drużyna „Wiertmetu” przed rozpoczęciem Turnieju „Kempa 4 Sport Cup

ü Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej „Lajkonik Cup” (kat. junior młodszy) – Kraków, kwiecień 2009. „Wiertmet” reprezentowali: Maksymilian Pikusa, Adam Galiszewski, Piotr Chmiel, Maciej Białoń, Kamil Kapanowski, Szczepan Mleczak, Krzysztof Bogdan, Wojciech Bochenek, Andrzej Adamczyk, Marek Zawisza, Arkadiusz Bochenek, Krystian Czapka, Jakub Cynk, Łukasz Matyja. (chłopcy r-k 93)

 

ü IV miejsceFinał Wojewódzki Szkolnego Związku Sportowego w Piłce Ręcznej chłopców klas gimnazjalnych – Kraków, maj 2009r.

Drużyna awansując do finału musiała uprzednio zdobyć: Mistrzostwo Gminy Biecz, Mistrzostwo Powiatu Gorlickiego, Mistrzostwo Rejonu Limanowskiego.

Zespół wystąpił w składzie: Maksymilian Pikusa, Adam Galiszewski, Piotr Chmiel, Maciej Białoń, Kamil Kapanowski, Damian Czapka, Krzysztof Bogdan, Wojciech Bochenek, Damian Woźniak, Arkadiusz Bochenek, Krystian Czapka, Jakub Cynk, Łukasz Matyja. (chłopcy r-k 93/94)

 

ü VI miejsce – II Mistrzostwa Małopolski UKS – ów dziewcząt i chłopców (I edycja), Libusza, 25,26 kwietnia 2009. Chłopcy wystąpili w składzie: Szymon Lewek, Paweł Czech, Marcin Szarłowicz, Szymon Tarka, Szczepan Mleczak, Maciej Materliński, Wojciech Zawadowicz, Dawid Róż, Marcin Maniak, Kamil Ćmiech. (chłopcy r-k 96)

            Zespół dziewcząt:  Aleksandra Mleczak, Klaudia Grzesiak, Martyna Rak, Natalia Karmonik, Patrycja Magiera, Iwona Korzeń, Wiola Jurusik, Angelika Skrobot, Anna Czech. (dziewczęta r-k 96)

            Organizatorem Mistrzostw oraz fundatorem nagród był Małopolski Związek Piłki Ręcznej, ZPUH „Wiertmet” Starostwo Powiatowe w Gorlicach, Gmina Biecz, ZSP Libusza, UKS „Wiertmet” w Libuszy.

Uczestnicy Mistrzostw Małopolski UKS – ów, Libusza, kwiecień 2009

Od 2009 UKS „Wiertmet” jest organizatorem rozgrywek dla dzieci IV, V klas SP, pn. Mała Liga Piłki Ręcznej – Wiertmet Handball Cup.

 

Sezon 2009/2010

 

ü VII miejsce – Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej, III Memoriał doc. dr Władysława Stawiarskiego, Kraków, kwiecień 2010. Drużyna wystąpiła w składzie: Norbert Cionek, Kamil Słowakiewicz, Szymon Kosiba, Kasper Kosiba, Wojciech Magiera, Michał Wąsik, Konrad Pierz, Krzysztof Kość, Dominik Wiktor, Patryk Syrociak, Niziołek Filip. (chłopcy r-k 1999)

Drużyna UKS „Wiertmet” (r-k 1999 i młodsi ) podczas III Memoriału doc. dr W.Stawiarskiego

ü II miejsce – Wojewódzki Turniej Mini Piłki Ręcznej, Radgoszcz, maj 2010. Zespół reprezentowali: Norbert Cionek, Kamil Słowakiewicz, Szymon Kosiba, Kasper Kosiba, Wojciech Magiera, Michał Wąsik, Konrad Pierz, Krzysztof Kość, Dominik Wiktor, Patryk Syrociak, Niziołek Filip. (chłopcy r-k 1999)

 

ü I miejsce – Mała Liga Piłki Ręcznej – Wiertmet Handball Cup 2009/2010, Libusza, grudzień 2009 – maj 2010. Drużyna wystąpiła w składzie: Norbert Cionek, Szczepan Mleczak, Kamil Słowakiewicz, Szymon Kosiba, Kasper Kosiba, Wojciech Magiera, Michał Wąsik, Konrad Pierz, Krzysztof Kość, Dominik Wiktor, Patryk Syrociak, Niziołek Filip. (chłopcy r-k 1999)

Drużyny biorące udział w rozgrywkach Małej Ligi Piłki Ręcznej

Wiertmet Handbal Cup 2009/2010

ü VIII miejsce – III Mistrzostwa UKS-ów województwa małopolskiego chłopców (r-k 1997 i młodsi), Lipinki, 25 kwietnia 2010. Drużyna wystąpiła w składzie: Szczepan Mleczak, Norbert Cionek, Kamil Słowakiewicz, Szymon Kosiba, Kasper Kosiba, Wojciech Magiera, Michał Wąsik, Konrad Pierz, Krzysztof Kość, Dominik Wiktor, Patryk Syrociak, Niziołek Filip. (chłopcy r-k 1999)

Uczestnicy III Mistrzostw Małopolski UKS-ów

Sezon 2010/2011

 

ü IV miejsce – Międzynarodowy Turniej piłki ręcznej „Sarius Cup 2010”, Presov, Slowacja, sierpień 2010, Drużyna wystąpiła w składzie: Norbert Cionek, Kamil Słowakiewicz, Szymon Kosiba, Kasper Kosiba, Wojciech Magiera, Michał Wąsik, Konrad Pierz, Krzysztof Kość, Patryk Syrociak, (chłopcy r-k 1999)

Na zdjęciu górny rząd od lewej: Wojciech Magiera, Krzysztof Kość, Kamil Słowakiewicz, Szymon Kosiba, dolny rząd: Kasper Kosiba, Konrad Pierz, Michał Wąsik, Norbert Cionek

ü  II miejsce – Wojewódzki Turniej o Puchar Wójta Gminy Biały Dunajec, Biały Dunajec 6 listopada 2010r., Skład drużyny: Norbert Cionek, Kamil Słowakiewicz, Szymon Kosiba, Kasper Kosiba, Wojciech Magiera, Michał Wąsik, Konrad Pierz, Krzysztof Kość, Dominik Wiktor, Patryk Syrociak, Miłosz Karp, Adrian Skrzypek, Nowak Paweł, Darek Serafin, Paweł Olbrych (chłopcy r-k 1999)

ü V miejsce – Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej „Kempa 4 Sport Cup 2011”, Preszów –Słowacja, styczeń 2011r., Skład drużyny: Norbert Cionek, Kamil Słowakiewicz, Szymon Kosiba, Kasper Kosiba, Wojciech Magiera, Michał Wąsik, Konrad Pierz, Krzysztof Kość, Dominik Wiktor, Patryk Syrociak, Miłosz Karp, Adrian Skrzypek, Nowak Paweł, Darek Serafin, Paweł Olbrych.

 

ü III miejsce – Mistrzostwa Małopolski UKS-ów 2011 (Iedycja), Kraków, maj 2011r., (chłopcy r-k 99). Skład jak poniżej.

 

ü III miejsce – Wojewódzki Turniej Piłki Ręcznej „Następcy Freda 2011”, Kraków, maj 2011r., Drużyna UKS „Wiertmet” wystąpiła w składzie: Norbert Cionek, Kamil Słowakiewicz, Szymon Kosiba, Kasper Kosiba, Damian Klocek, Wojciech Magiera, Michał Wąsik, Konrad Pierz, Krzysztof Kość, Dominik Wiktor, Patryk Syrociak, Adrian Skrzypek, Nowak Paweł, Darek Serafin. (chłopcy r-k 99)

 

ü III miejsce – Małopolska II Liga Piłki Ręcznej (kat. młodzik młodszy). Mecze rozgrywane były od października 2010 do maja 2011. W rozgrywkach uczestniczyło 14 drużyn z Klubów woj. Małopolskiego. Zespół grał w składzie: Norbert Cionek, Kamil Słowakiewicz, Szymon Kosiba, Kasper Kosiba, Wojciech Magiera, Michał Wąsik, Konrad Pierz, Krzysztof Kość, Dominik Wiktor, Patryk Syrociak, Miłosz Karp, Adrian Skrzypek, Nowak Paweł, Darek Serafin, Paweł Olbrych. (chłopcy r-k 1999/2000)

 

ü I miejsce – Mała Liga Piłki Ręcznej Wiertmet Handball Cup 2010/2011, Libusza, gudzień 2010 – czerwiec 2011r., Drużyna wystąpiła w składzie: Norbert Cionek, Kamil Słowakiewicz, Szymon Kosiba, Kasper Kosiba, Damian Klocek, Wojciech Magiera, Michał Wąsik, Konrad Pierz, Krzysztof Kość, Dominik Wiktor, Patryk Syrociak, Arkadiusz Juruś, Patryk Ludwin, Jakub Gorzkowicz, Bartek Magiera, Mateusz Grzegorczyk, (chłopcy r-k 1999 i młodsi)

Zwycięska drużyna UKS „Wiertmet” z OlimpijczykiemJerzym Garpielem i jego żoną Małgorzatą Garpiel

Sezon 2011/2012

 

ü II miejsce – OgólnopolskaOlimpiada Młodzieży „Mazowsze 2011”, Jakub Cynk wspólnie z Reprezentacją Małopolski, Płock, lipiec 2011. (chłopcy r-k 1995)

Srebrni medaliści OOM 2011 – Reprezentacja Małopolski (r-k 1995),Górny rząd od lewej: Bartosz Jękot, Tomasz Rosiek, Jakub Cynk (UKS Wiertmet), Krystian Łuba, Michał Mucha,Przemek Wierzbic, Adam Jędrzejek, Damian Tynor, Patryk Madeja, Ryszard Tabor (trener),Dolny rząd: Jonasz Januś, Marcin Szopa, Michał Dęsoł, Tomasz Świątek, Patryk „Rolnik” Rola,Michał Wiatr, Konrad Gil, Wojciech Bajorek (trener

II miejsce – Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej „Sarius Cup 2011”, Preszów, Słowacja, sierpień 2011. Drużyna wystąpiła w składzie: Kamil Słowakiewicz, Szymon Kosiba, Kasper Kosiba, Wojciech Magiera, Krzysztof Kość, Dominik Wiktor, Patryk Syrociak, Adrian Skrzypek, Dariusz Serafin, Nowak Paweł. (chłopcy r-k 1999/2000

Srebrni medaliści - drużyna r-k 1999, Patryk Syrociak MVP, Kamil Słowakiewicz – król strzelców Turnieju

ü IImiejsce – Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej „Libiąż Cup 2011”, Chrzanów – Libiąż, wrzesień 2011. Drużyna wystąpiła w składzie: Norbert Cionek, Kamil Słowakiewicz, Szymon Kosiba, Kasper Kosiba, Wojciech Magiera, Krzysztof Kość, Dominik Wiktor, Patryk Syrociak, Adrian Skrzypek, Dariusz Serafin, Nowak Paweł. (chłopcy r-k 1999/2000)

 

ü VIII miejsce – Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej „Kempa 4 Sport Cup 2012”, Preszów, Słowacja, styczeń 2012: Drużyna wystąpiła w składzie: Kamil Słowakiewicz, Szymon Kosiba, Kasper Kosiba, Wojciech Magiera, Krzysztof Kość, Dominik Wiktor, Patryk Syrociak, Adrian Skrzypek, Dariusz Serafin, Nowak Paweł. (chłopcy r-k 99/00)

 

ü I miejsce – Mała Liga Piłki Ręcznej Wiertmet Handball Cup 2011/12, Libusza, grudzień 2011 – czerwiec 2012. Impreza dofinansowana została przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza w Warszawie: Drużyna wystąpiła w składzie: Kasper Kosiba, Damian Klocek, Arek Juruś, Paweł Rybka, Michał Knapik, Maksymilian Ludwin, Paweł Bogdan, Marcin Król, Jakub Juruś, Kacper Czech, Mateusz Grzegorczyk, Patryk Ludwin, Dawid Sarnecki, Tomasz Świerz, Dawid Przybyłowicz. (chłopcy r-k 2001/02)Uczestnicy Małej Ligi Piłki Ręcznej 2011/2012

ü II miejsce – Finałwojewódzki Szkolnych Igrzysk Sportowych w piłce ręcznej chłopców, Kraków, maj 2012. Drużyna wystąpiła w składzie: Norbert Cionek, Kamil Słowakiewicz, Szymon Kosiba, Kasper Kosiba, Wojciech Magiera, Michał Wąsik, Krzysztof Kość, Dominik Wiktor, Patryk Syrociak, Arkadiusz Juruś, Paweł Rybka, Damian Klocek. (chłopcy r-k 1999 i młodsi)

Wicemistrzowie Małopolski 2012

ü III miejsce – MałopolskaLiga Piłki Ręcznej, kat. młodzik młodszy sezon 2011/12. Mecze rozgrywane były od października 2011 do kwietnia 2012. W rozgrywkach uczestniczyło 13 drużyn z Klubów woj. Małopolskiego. Zespół grał w składzie: Norbert Cionek, Kamil Słowakiewicz, Szymon Kosiba, Kasper Kosiba, Wojciech Magiera, Michał Wąsik, Krzysztof Kość, Dominik Wiktor, Patryk Syrociak, Miłosz Karp, Adrian Skrzypek, Nowak Paweł, Darek Serafin. (chłopcy r-k 1999/2000)

ü II miejsce – Półfinał Wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Ręcznej „Szczypiorniak na Orlikach 2012”, Skrzyszów, czerwiec 2012. Drużyna wystąpiła w składzie: Norbert Cionek, Kamil Słowakiewicz, Szymon Kosiba, Kasper Kosiba, Wojciech Magiera, Michał Wąsik, Krzysztof Kość, Dominik Wiktor, Patryk Syrociak, Wojciech Trojanowicz, Damian Klocek, Marcin Król. (chłopcy r-k 1999 i młodsi)

ü III miejsce – MiędzypowiatowyTurniej Piłki Ręcznej o Puchar Wójta Gminy Biały Dunajec, Biały Dunajec, czerwiec 2012. (chłopcy r-k 1999 i młodsi)

 

 

Sezon 2012/2013

 

ü V miejsce – MiędzynarodowyTurniej Piłki Ręcznej „Sarius Cup 2012”, (chłopcy r-k 1999) Preszów, Słowacja, sierpień 2012. Skład drużyny: Szczepan Mleczak, Kamil Słowakiewicz, Szymon Kosiba, Kasper Kosiba, Wojciech Magiera, Krzysztof Kość, Dominik Wiktor, Patryk Syrociak, Paweł Nowak, Darek Serafin.

 

ü IImiejsce – MałopolskaII Liga Piłki Ręcznej w kat. młodzika. (chłopcy r-k 1999). Mecze rozgrywane były od października 2012 do kwietnia 2013. W rozgrywkach uczestniczyło 12 drużyn z Klubów woj. Małopolskiego. Zespół grał w składzie: Kamil Słowakiewicz, Szymon Kosiba, Kasper Kosiba, Wojciech Magiera, Krzysztof Kość, Dominik Wiktor, Patryk Syrociak, Bartek Kowalski, Nowak Paweł, Darek Serafin.

 

üI miejsce – OgólnopolskiTurniej Piłki Ręcznej „Skrzacik 2013”, (chłopcy r-k 2002). Bobowa, marzec 2013. Drużyna wystąpiła w składzie: Kasper Kosiba, Damian Klocek, Marcin Król, Jakub Juruś, Kacper Czech, Mateusz Grzegorczyk, Patryk Ludwin, Artur Gogola, Kacper Fik, Druciak Grzegorz, Jakub Juruś.

Uczestnicy OgólnopolskiegoTurnieju „Skrzacik 2013” – chłopcy rocznik 2002

ü II miejsce – MałaLiga Piłki Ręcznej, Libusza, listopad 2012 – kwiecień 2013. Organizacja imprezy sportowej pn. „Mała Liga Piłki Ręcznej” związanej z promocją lokalnych walorów współfinansowany był ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007- 2013. Projekt złożony za pośrednictwem Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania "Beskid Gorlicki". Drużyna wystąpiła w składzie: Kasper Kosiba, Damian Klocek, Marcin Król, Jakub Juruś, Kacper Czech, Mateusz Grzegorczyk, Patryk Ludwin, Artur Gogola, Kacper Fik, Druciak Grzegorz, Jakub Juruś, Arkadiusz Juruś, Paweł Rybka, Maksymilian Ludwin, Michał Knapik, Dawid Sarnecki, Tomasz Świerz, Dawid Przybyłowicz, Paweł Bogdan, Rafał Szarowicz, Kamil Lewek – chłopcy rocznik 2001/2002.

Drużyna Wiertmetu podczas finału Małej Ligi 2012/2013 – chłopcy (r-k 2001/2002)

 

ü IV miejsce – FinałWojewódzki, Gimnazjada Młodzieży 2013, Libiąż, maj 2013. Drużynawystąpiła w składzie: Szczepan Mleczak, Kamil Słowakiewicz, Szymon Kosiba, Marcin Chmiel, Wojciech Magiera, Krzysztof Kość, Dominik Wiktor, Patryk Syrociak, Krzysztof Karp. (chłopcy r-k 1999/2000)

 

ü I miejsce – WojewódzkiTurniej Piłki Ręcznej młodzików z okazji Dni Bochni, Bochnia,czerwiec 2013. Drużyna wystąpiła w składzie: Kamil Słowakiewicz, Szymon Kosiba, Wojciech Magiera, Krzysztof Kość, Dominik Wiktor, Patryk Syrociak, Krzysztof Karp, Paweł Nowak, Dariusz Serafin, Kasper Kosiba. (chłopcy r-k 1999/2000)

 

ü IV miejsce – Finał Wojewódzki, Gimnazjada Młodzieży 2013, Libiąż, maj 2013. Drużyna wystąpiła w składzie:

Szczepan Mleczak,Kamil Słowakiewicz, Szymon Kosiba, Marcin Chmiel, Wojciech Magiera, Krzysztof Kość, Dominik Wiktor, Patryk Syrociak, Krzysztof Karp. (chłopcy r-k 1999/2000)

 

ümiejsce – WojewódzkiTurniej Piłki Ręcznej młodzików z okazji Dni Bochni, Bochnia,czerwiec 2013. Drużyna wystąpiła w składzie:

Kamil Słowakiewicz, Szymon Kosiba, Wojciech Magiera, Krzysztof Kość, Dominik Wiktor, Patryk Syrociak, Krzysztof Karp, Paweł Nowak, Dariusz Serafin, Kasper Kosiba. (chłopcy r-k 1999/2000)

 

ü III miejsce – Półfinał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2013, Szczepan Mleczak z Reprezentacją Małopolski, Dąbrowa Tarnowska, czerwiec 2013. (chłopcy r-k 1997)

ü III miejsce – MiędzynarodowyTurniej Piłki Ręcznej „Sarius Cup 2013” (młodzicy 1999/2000), Preszów, Słowacja, sierpień 2013. Drużyna wystąpiła w składzie: Paweł Nowak, Darek Serafin, Kamil Słowakiewicz, Wojtek Magiera, Krzysztof Kość, Dominik Wiktor, Krzysztof Karp, Szymon Kosiba Bartek Kowalski, Rafał Wiatr, Patryk Syrociak.

   Drużyna młodzików (r-k 1999) z brązowymi medalami Sarius Cup 2013

ü III miejsce – MiędzynarodowyTurniej Piłki Ręcznej „Sarius Cup 2013” (młodzicy młodsi 2001/2002), Preszów, Słowacja, sierpień 2013. Drużyna wystąpiła w składzie: Kasper Kosiba, Arek Juruś, Jakub Juruś, Damian Klocek, Michał Knapik, Maksymilian Ludwin, Dawid Sarnecki, Artur Gogola, Marcin Król, Kacper Czech, Kacper Fik, Paweł Rybka, Mateusz Grzegorczyk, Dawid Przybyłowicz.

Drużyna młodzików mł. (r-k 2001/2002) III miejsce – Sarius Cup 2013

ü II miejsce – OgólnopolskiTurniej Piłki Ręcznej „Świdnica Cup 2013”, Świdnica, wrzesień 2013. Drużyna wystąpiła w składzie: Paweł Nowak, Darek Serafin, Kamil Słowakiewicz, Wojtek Magiera, Krzysztof Kość, Krzysztof Karp, Szymon Kosiba Bartek Kowalski, Rafał Wiatr, Patryk Syrociak, Karol Kapanowski, Kasper Kosiba, Filip Niziołek. (chłopcy r-k 1999/2000)

Srebrni medaliści Turnieju Świdnica Cup 2013 – chłopcy rocznik 1999

ü III miejsce – XOgólnopolski Memoriał Wiesława Kozioła w piłce ręcznej, Tarnów, wrzesień 2013. Drużyna wystąpiła w składzie:

Krzysztof Karp, Wojciech Magiera, Paweł Nowak, Kasper Kosiba, Patryk Syrociak, Dominik Wiktor, Damian Klocek, Szymon Kosiba, Rafał Wiatr, Kamil Słowakiewicz. (chłopcy r-k 1999/2000)

Brązowi medaliści X Memoriału Wiesława Kozioła – drużyna Wiertmetu

Trenerami zespołów młodzieżowych UKS Wiertmet są Ryszard Burda, Wojciech Bajorek, a od września 2013 również Fabian Szarowicz.Pracę zespołu koordynuje Pan Stanisław Majorek – trener brązowej Olimpijskiej Reprezentacji Polski z Montrealu (1976), trener klasy mistrzowskiej.